Picture of . Sporťák
9.12. Volejbalový turnaj "O hrnec zlaťáků"
by . Sporťák - Středa, 11 prosinec 2019, 07:45
 
9.12.2019

Po nepříliš úspěšném vystoupení našeho smíšeného družstva volejbalistů a volejbalistek na turnaji v Dačicích se v pondělí 9. 12. do městečka na Moravské Dyji vydala naše děvčata. Zúčastnila se zde již 23. ročníku volejbalového turnaje „O hrnec zlaťáků“. Celkem se zde představilo 6 dívčích týmů středních škol našeho kraje. Jednotlivé zápasy se hrály podle pravidel volejbalu, ale zajímavostí bylo, že se hrálo na časový limit 12 minut. Družstvo, které mělo po tomto čase na svém kontě více bodů, se stalo vítězem zápasu. Jasným favoritem turnaje bylo domácí družstvo gymnázia, v němž většinu týmu tvořila děvčata, která hrají volejbal závodně. Proto nebylo žádným překvapením, že dačická děvčata celý turnaj jednoznačně vyhrála. O to je příjemnější fakt, že na krásném 2. místě skončilo družstvo naší školy, které v celém turnaji podlehlo pouze zmíněným domácím favoritkám.
Třetí místo obsadila děvčata z Telče. Po závěrečném vyhodnocení turnaje se vedoucí jednotlivých týmů domluvili, že se příští ročník bude hrát v poslední době oblíbeným způsobem 3 chlapci + 3 děvčata.
Naši školu reprezentovaly D. Svobodová, T. Poláchová, Z. Berounská, K. Beranová, T. Dvořáková a V. Balková a my jim tímto gratulujeme a děkujeme.