Picture of . Sporťák
8.1. Okresní kolo středních škol ve stolním tenisu
by . Sporťák - Úterý, 14 leden 2020, 05:26
 
8.1.2020

V několika posledních letech se okresních turnajů ve stolním tenise účastnilo pouze několik hráčů a hráček z celého okresu. Proto bylo letos velkým překvapením pro organizátory i jednotlivé účastníky turnaje, že se v tělocvičně V. ZŠ J. Hradec sešlo přes padesát milovníků sportu s malým míčkem. Naše škola postavila jedno mužstvo chlapců (D. Kalenský, M. Král, M. Haruda) a jedno družstvo dívek (N. Maryšková, Z. Berounská, D. Svobodová). Po zajímavých a vyrovnaných bojích obsadili naši chlapci pěkné 2. místo, když herně nestačili pouze na hráče z Dačic, kteří celý turnaj ovládli zcela jednoznačně.
Naše děvčata se mohla opřít o výkony Nikoly Maryškové, která ve dvouhrách neprohrála ani jedno utkání, čímž se stala nejlepší hráčkou celého turnaje. O konečném 3. místu tak nakonec rozhodly čtyřhry, ve kterých měly navrch naše soupeřky z Dačic a SZŠ J.Hradec.
Za zmínku jistě stojí i to, že organizátoři turnaje bez větších problémů zvládli nečekaný počet přihlášených družstev a celý turnaj proběhl v klidné a uvolněné atmosféře.

Nejbližší sportovní akce:
  • florbal chlapci – úterý 14. 1. v Dačicích
  • florbal dívky - čtvrtek 24. 1. v J. Hradci
  • futsal dívky – únor (SFL) a 26. 3. Jarní pohár v Bechyni